Sema Öztürk

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar Doğan Grubu ve Ulusal / Uluslararası Seyahat Acentalarinda Dış Turlar Kruvaziyer Seyahatleri bölümünde yönetici olarak sürdürmüştür. Sosyoloji ve Psikoloji’ ye olan merakı, Dünya’nın farklı coğrafyalarına yapmış olduğu seyahatlerde evrensel ilkelerle din, dil, ırk gözetmeksizin tanışma şansı yakaladığı her insan ve insana dair her hikaye, 2011 yılında başlayan yolculuğunda Koçluk Mesleğine yönelmesine neden olmuştur. Bu bağlamda ikinci dal Sosyoloji eğitimi almaktadır.

Sosyoloji’ de Toplumsal Değişim Kuramı ve Cocuk/ Ergen gelişim ve değişimi, kapsamlı ilgi alanıdır. Koçluk yolculuğuna ICF (International Coach Federation), IAC (International Association of Coaching) ve AC (Association for Coaching) akreditasyonuna sahip Sola Unitas Coach Academy’nin ACTP (Advancing the Path to Core Coaching Competencies) Programı ile adım atmış ve Profesyonel Koç unvanını almıştır. İlişki Koçluğu, Öğrenci Koçluğu ve Türkiye’nin sayılı Koçlarından olan Umut Kısa’dan Kalıtsal Aile Travmaları eğitimlerini tamamlamıştır.

Çocuk ve ergen gelişimine duyduğu merak sebebiyle, ergenlerin gelecekte doğru mesleği seçmelerine yönelik olan ‘Izotomi’ projesinde ICA ( Izotomi Certified Analist) olarak yer almaktadır. Çeşitli kurumlarda stres yönetimi, etkin iletişim, doğru diksiyon, pazarlama yöntemleri ve Aret Vartanyan Yaşam Atölyesinden eğitimler almıştır.

Sosyal sorumluluk bilinci ve öncelikle çocuklar ilkesi hareketle çeşitli yuvalarda gönüllü destek vermekte, çocuklara dokunacak her tür organizasyonda bulunmaya gayret göstermektedir.

Çocuklar olduğu kadar, seyahat de kendisi için vazgeçilmez kavramlardandır. Seyahat tutkusu için; ‘keşfe çıktığım her coğrafya ruhumun yenilenmesine katkı sağlar, yaşama dair merakımı arttırır’ diyerek ifade eder.

Share: